משלוחים חינם בהזמנות מ299₪
BRING THEM HOME#

מדיניות משלוחים והחזרות

להלן פירוט מדיניות ביטול ההזמנה ו/או החזרת מוצרים ותנאיהם:

ביטול עסקת הרכישה בתוך שעה מרגע השלמת הזמנת הפריטים באתר ולפני משלוח הפריט – יעשה באמצעות הודעת ביטול טלפונית או בwhatsapp לשירות הלקוחות בטלפון:052-8633880  .
בנסיבות כאמור המשתמש יזוכה בסכום הרכישה כולל דמי המשלוח. וזאת בהתאם לחוק הגנת הצרכן , התשמ"א – 1981 ( להלן חוק הגנת הצרכן).
במקרה של ביטול עסקת הרכישה מכל סיבה שהיא לאחר שנשלח המוצר אל המשתמש, בתנאי שאריזתו לא נפתחה, הוא יהא רשאי לבטל את העסקה בתוך 14 יום מיום קבלת הפריט לידיו באמצעות השבת המוצר לכתובת ששירות הלקוחות יבקש בתיאום מראש.
הביטול יהיה כרוך בתשלום דמי משלוח (הלוך חזור) מפני ששליח גם יבוא להחזיר אותה מהלקוח על חשבון הלקוח בעלות של 58₪. דמי המשלוח יקוזזו משווי העסקה. דמי המשלוח אשר נגבו במעמד העסקה לא ניתנים לזיכוי.
זיכוי כספי יינתן עפ״י האמור בחוק – לכרטיס האשראי , בו בוצעה ההזמנה בלבד ובהתאם ללוחות הזמנים של חברת האשראי.
כאמור הזיכוי או קרדיט לשימוש (לפי העניין) יינתן בתנאי שהמוצר שסופק יוחזר ללא שימוש ו/או פגם ו/או נזק – ועם התוויות עליו כפי שהתקבל. במידה והמוצר הוחזר שלא כאמור בסעיף זה, המשתמש
לא יהא זכאי לזיכוי כלשהו (לא זיכוי כספי ולא שובר זיכוי- קרדיט).
ניתן להחזיר את המוצר הניתן להחזרה בהתאם לתקנון זה ועל פי הדין – כל עוד לא נעשה בו שימוש כזה או אחר, באריזתו המקורית – תוך 14 ימים מקבלתו. מפעיל האתר יהא בעל שיקול הדעת הבלעדי והמוחלט בנוגע למצב הסחורה המוחזרת. פריטים ומוצרים אשר יגיעו לאחר שימוש כלשהו ו/או סממנים לשימוש לא ניתן יהיה להחזירם ולא יזכו את המשתמש בסכום הרכישה- הכל בכפוף לשיקול דעתו הבלעדי והמוחלט של מפעיל האתר.
יצוין ויודגש : כל החזר/זיכוי מצריך ומחייב הצגת חשבונית הרכישה.
על הלקוח לבדוק שהמוצר לשביעות רצונו טרם ביצוע הרכישה. האחריות הינה בגין פגמים הנובעים מכשל או פגם בהליך היצור בלבד. לא תינתן אחריות בגין נזקים הנובעים משימוש במוצר ו/או בלאי טבעי ו/או שחיקת המוצר ו/או שימוש לא נאות או בלתי סביר שלא בהתאם/או שנגרמו בזדון (כולל שבר המוצר).

להלן פירוט מדיניות משלוחים ותנאיהם :
יש להקפיד ולדייק בפרטיכם בהזמנה כגון : שם מלא , עיר , רחוב ומספר בניין , מספר דירה/בית , מיקוד מדויק, טלפון , אימייל וכו' . זו מכיוון שנרצה למנוע עיכובים.
נבקש מכם להיות זמינים לשליח בטלפון מכיוון שאם לא יהיה מענה , השליח יצטרך להחזיר את החבילה אל משרדינו ובשביל לשלוח אותה בפעם השנייה הלקוח יחויב במחיר משלוח מלא של 29 שקלים. במצב שבו הלקוח מבקש להשאיר את החבילה מחוץ לדלת ביתו, מלוא האחריות על אבטחת החבילה היא על הלקוח. יש לשים לב לשעת ביצוע ההזמנה באתר , הזמנות שיתקבלו לאחר השעה 12:00 יאושרו בדר"כ רק למחרת היום.
יש לדאוג להיות זמינים בטלפון / SMS שהשליח יוכל ליצור איתכם קשר לקבלת המשלוח.
לשירות לקוחות של חברת השילוח –  03-507-2020

דמי המשלוח יתווספו למחיר הפריטים המצוין באתר. דמי המשלוח יגבו בגין אספקה ליעד אחד, גם אם הוזמן יותר מפריט.
מפעיל האתר יספק למשתמש את המוצרים באמצעות גוף משלח עצמאי. התקנון של הגוף המשלח באמצעותו תבוצע ההספקה, יחול על אספקת המוצר באמצעות האתר, ויחייב את הלקוח.
אספקת המוצרים על ידי חברת השילוח תיעשה בתוך מספר ימים מאישור ביצוע ההזמנה באתר (בין 2-5 ימי עסקים) מלבד יישובים מרוחקים שזמני ההגעה אליהם הם כ 5-7 ימי עסקים .במקרים חריגים בהם קיימים עומסים (חגים , מועדים , השקה וכו'), ייתכן כי זמני המשלוח יתארכו. כמו כן, במקרה של חשיבות למשלוח דחוף, אפשר ליצור קשר בwhatsapp  עם שירות הלקוחות לבדיקת אפשרות לזרז את המשלוח.
להלן המספר : 052-8633880.
משלוח לנקודת חלוקה בעלות של 19 שקלים – בין 3-7 ימי עסקים עד לנקודת איסוף או לוקר הקרוב לביתכם, חשוב לציין – הלקוח יהיה חייב לאסוף את החבילה כ-עד 48 שעות מרגע שהחבילה הגיעה לנקודה, במצב שהלקוח לא אסף את החבילה, החבילה תוחזר למחסן שלנו ונצטרך לחייב את הלקוח על משלוח חדש. לפי בחירתו אם כ עד הבית או לנקודת חלוקה.
משלוח מיוחד- אזורי אילת,ים המלח וערבה עלות משלוח 45 שקלים, זו מכפי שחברת המשלוחים מוציאה מסלול במיוחד לאזורים מרוחקים אלו. לקוח שהמשלוח שלו לאזורים אלו יהיה חייב לסמן באופציית המשלוחים – משלוח מיוחד, על מנת שיגיע לכתובתו כראוי ולא יגרם בעיה במערכת המשלוחים. (משלוח מיוחד זה אינו כלול בהנחת משלוח חינם מ299₪ הזמנה). אלא משלוחי אקספרס או נקודת חלוקה בלבד.
איסוף עצמי מהמחסנים שלנו ייעשה בתיאום מראש בלבד עם צוות שירות הלקוחות על מנת לוודא מלאי קיים. כרגע המחסני איסוף באזור ירושלים בלבד.
למען הסר כל ספק "יום עסקים" לעניין תקנון זה הינם ימים א' עד ה', לא כולל ערבי חג, חגים וימי שבתון.
מפעיל האתר אינו אחראי לכל מעשה ו/או מחדל של חברת השילוח, ולא יינתן פיצוי ללקוח על עיכובים של חברות השילוח.
מבלי לגרוע מהאמור לעיל, הלקוח מסכים כי מפעיל האתר לא יהיה אחראי לעיכוב באספקת המוצר בשל אירועים שאינם בשליטתו, כגון שביתה או השבתה, תקלות במערכות התקשורת, הטלפוניה ו/או המחשוב, פעולות איבה ו/או כוח עליון, כגון מלחמה, שביתה, פיגועים, אסונות טבע וכיו"ב.
מובהר כי אספקת המוצרים יכול ותותנה בהצגת תעודת הזהות של המשתמש וכן בהצגת מספר אישור ההזמנה, כפי שיתקבל ממערכת ההזמנות בגין ביצוע העסקה, זאת על פי שיקול דעתו הבלעדי והמוחלט של מפעיל האתר. מוסכם כי מפעיל האתר ו/או מי מטעמו יהא רשאי לדרוש כל אמצעי זיהוי נוסף, על פי שיקול דעתו , כתנאי למסירת הפריטים לידי המשתמש.
תודה מראש.